Pánovi učiteľovi s láskou

Autor: Martin Venhart | 21.6.2012 o 19:12 | (upravené 21.6.2012 o 20:09) Karma článku: 8,28 | Prečítané:  910x

Dnes ma zastihla veľmi smutná správa. Navždy nás opustil skvelý učiteľ a vedec, dlhoročný člen Katedry jadrovej fyziky a biofyziky FMFI UK v Bratislave, RNDr. Vladimír Hlinka, PhD.

Vážený pán doktor Hlinka!

Chcel by som sa Vám, bohužiaľ už len takouto cestou, ešte raz poďakovať za všetko čo ste ma naučili o detektoroch častíc a jadrového žiarenia, o ich aplikáciách a elektronike určenej na ich obsluhu. Boli ste jeden z najlepších, ak nie vôbec najlepší učiteľ, ktorý ma počas môjho štúdia jadrovej fyziky učil. Som hlboko presvedčený o tom, že za to, že dnes môžem vykonávať povolanie ktoré vykonávam vďačím vo výraznej miere práve Vám.

Nezabudnuteľné boli najmä Vaše prednášky. Mnohokrát som potom vo svojich vlastných použil Vaše prirovnania a vysvetlenia. Mnohí z tých čo mali tú radosť a česť byť Vašimi študentami si pri čítaní týchto riadkov isto spomenú napríklad na impotentné elektróny v Geiger–Müllerovom detektore alebo fyzika močiaceho do scintilačného detektora. Ako študenti sme si Vás vždy veľmi vážili najmä pre Vašu úžasnú schopnosť odovzdávať vedomosti a bezpochyby i pre istú dávku nekonvenčnosti a extravagancie. S pokojným srdcom môžem prehlásiť, že na Vás nikdy nezabudnem. Na Vaše prednášky, laboratórne cvičenia, na Vaše slnečné hodiny a na večer strávený vo Vašej pracovni po poslednej skúške pri fľaške na rozlúčku...

Česť Vašej pamiatke!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Nie pre každého budú MS len o futbale.

KOMENTÁRE

Čo je populizmus a prečo ho možno budeme potrebovať

Viete, čo je populizmus?

KOMENTÁRE

Sulík sa vyfarbil, ruské noviny ho vytočili

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?