Pánovi učiteľovi s láskou

Autor: Martin Venhart | 21.6.2012 o 19:12 | (upravené 21.6.2012 o 20:09) Karma článku: 8,28 | Prečítané:  1080x

Dnes ma zastihla veľmi smutná správa. Navždy nás opustil skvelý učiteľ a vedec, dlhoročný člen Katedry jadrovej fyziky a biofyziky FMFI UK v Bratislave, RNDr. Vladimír Hlinka, PhD.

Vážený pán doktor Hlinka!

Chcel by som sa Vám, bohužiaľ už len takouto cestou, ešte raz poďakovať za všetko čo ste ma naučili o detektoroch častíc a jadrového žiarenia, o ich aplikáciách a elektronike určenej na ich obsluhu. Boli ste jeden z najlepších, ak nie vôbec najlepší učiteľ, ktorý ma počas môjho štúdia jadrovej fyziky učil. Som hlboko presvedčený o tom, že za to, že dnes môžem vykonávať povolanie ktoré vykonávam vďačím vo výraznej miere práve Vám.

Nezabudnuteľné boli najmä Vaše prednášky. Mnohokrát som potom vo svojich vlastných použil Vaše prirovnania a vysvetlenia. Mnohí z tých čo mali tú radosť a česť byť Vašimi študentami si pri čítaní týchto riadkov isto spomenú napríklad na impotentné elektróny v Geiger–Müllerovom detektore alebo fyzika močiaceho do scintilačného detektora. Ako študenti sme si Vás vždy veľmi vážili najmä pre Vašu úžasnú schopnosť odovzdávať vedomosti a bezpochyby i pre istú dávku nekonvenčnosti a extravagancie. S pokojným srdcom môžem prehlásiť, že na Vás nikdy nezabudnem. Na Vaše prednášky, laboratórne cvičenia, na Vaše slnečné hodiny a na večer strávený vo Vašej pracovni po poslednej skúške pri fľaške na rozlúčku...

Česť Vašej pamiatke!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kde Rómovia nie sú súčasťou problému, ale jeho riešenia

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.

Autorská strana Jakuba Fila

Je to akoby sme si v garáži pustili motor a ešte aj pridávame plyn

O klíme si kladieme falošné otázky.


Už ste čítali?